Sauna / Společná sauna
s možností suchého saunování i parních nárazů

(polévání kamen vodou s vonnými esencemi).
Sprcha, ochlazovací bazének.
Možnost soukromého pronájmu.

Pronájem celé sauny
1 hod. 30 min 800,-
Ke každému vstupu prostěradlo zdarma
Doplňky
Župan 60,-
Prostěradlo 30,-
Osuška 40,-

DESATERO SAUNOVÁNÍ

1) Před prvním vstupem do sauny se umyjte vodou a mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem. Před každým vstupem do sauny setřete vodu z povrchu těla.

2) V sauně celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou. Plavky v prostorách Saun nepoužíváme. S sebou vezměte jen prostěradlo či osušku, na které si sednete nebo lehnete. Nevhodné je sedět způsobem, jako sedíte na židli, může vést k závratím nebo bolesti hlavy. Děti usaďte v klasických saunách na nižší patra, kde je teplota nižší.

3) Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos i ústa dlaní. Dýchejte normální frekvencí, jak jste zvyklí. Děti mohou dýchat do tzv kapsičky, ruce spojí do mušličky a dýchají do ní.

4) Po uplynutí doporučené doby pobytu nebo při pocitu pálení ušních boltců, špičky nosu či bradavek vyjděte ze sauny.

5) Při pocení můžete velmi lehce hladit a otírat povrch těla, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže.

6) Opláchněte se pod sprchou a ochlaďte se vaně - pozvolným ponořováním, nikoli skokem! Pokud možno i s hlavou, nebo alespoň po zátylek.
Sledujte průběh 3 fází - Nejprve se dostaví pocit chladu, poté začnete cítit tepelnou pohodu, v poslední fázi, kdy opět nastoupí pocit chladu, se vraťte z ochlazovací vany do sauny - celkem cca po 2-5 minutách.

7) Proceduru teplo-chlad opakujte alespoň 3x. Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo a zabalte se do osušky či županu. Zabalení a osušení přejděte relaxovat na alespoň 20 minut do odpočívárny. V této fázi nezapomeňte řádně doplnit tekutiny. Vhodný je chlazený čaj, minerálka nebo vybrané isotonické sportovní nápoje.

8) Pokud jste saunování prováděli správně, budete se cítit příjemně uvolnění a unavení. Blahodárné účinky by zrušila konzumace alkoholu nebo kouření, proto si raději dopřejte nápoje a pokrmy, které Vám doporučí obsluha.

9) Při jakémkoli poranění nebo nevolnosti požádá postižený ostatní saunující o pomoc při ošetření. Není-li toho sám schopen, postarají se ostatní saunující o přivolání saunaře a pomohou při poskytování první pomoci postiženému. V sauně musí být přítomny vždy nejméně dvě osoby, rovněž tak v odpočívárně. 

10) Saunování je určeno zdravým osobám. Každý návštěvník ji podniká na vlastní zodpovědnost. Saunování je zakázáno osobám, které trpí zjevnými příznaky akutního onemocnění (horečkou, kašlem, zarudlými spojivkami, bolestmi hlavy, malátností, přenosnýrni záněty horních cest dýchacích),dále osobám s chorobami budícími odpor (kožní vyrážky, otevřené hnisající nebo krvácející rány aj.).